+

DA-473 Informace k revizi vyhlášky č. 50/1978 Sb.

OTÁZKA:
Informace k revizi vyhlášky č. 50/1978 Sb.

Stále častěji se v médiích dočítám, že se intenzívně pracuje na nové vyhlášce 50. Jakožto revizního technika mě tato problematika velmi zajímá. Na internetu se objevují různé návrhy od různých profesních sdružení, které se velmi liší. Chtěl bych poprosit o konkrétní a pro mě zásadní informaci. Jsem revizní technik do 1 000 V s osvědčení E2/B a mám pouze střední odborné vzdělání.
V jednom z návrhů jsem se dočetl, že kvalifikaci RT by bylo možné získat pouze s ÚSO vzděláním a vyšším. Prosím o sdělení, je-li to pravda nebo bude možnost stát se revizním technikem i se SO vzděláním a nutná bude pouze delší praxe, tak jak je to doposud. Pokud by mé vzdělání dle nové vyhlášky nestačilo, přišel bych po ukončení platnosti stávajícího osvědčení o možnost obnovení nebo u stávajících revizních techniků by toto ustanovení neplatilo? Jelikož se revizemi již 16 roků živím, byla by to pro mě v 50 letech změna dost fatální.
Je již znám přibližný termín, kdy by se měla dostat nová vyhláška do schvalovacího procesu?

Otázku podává: Jan Škrabánek
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 6. 11. 2012
 
 
Facebook Obchod IN-EL